Świętuj z nami 38. urodziny linii 38!

31.01.2020

W poniedziałek 10 lutego br. mija 38. rocznica uruchomienia w obecnym kształcie jedynej w swoim rodzaju, jednej z najkrótszych w Europie, tramwajowej linii nr 38 w Bytomiu. Z tej okazji Tramwaje Śląskie S.A., Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym, Urząd Miasta Bytom i Zarząd Transportu Metropolitalnego zapraszają na wyjątkowe „urodziny”.

1350 metrów długości, sześć minut jazdy, pięć przystanków, jedna ulica i wagon pamiętający przełom lat 40. i 50. XX wieku – tak w najkrótszy sposób opisać można linię tramwajową nr 38, kursującą po ulicy Piekarskiej w Bytomiu. Torowisko w ulicy Piekarskiej przekazano do ruchu w 1913 roku a od 10 lutego 1982 roku kursuje nim linia numer 38. – Dokładnie w 38. rocznicę tego wydarzenia zapraszamy do wspólnego świętowania na przystanek Bytom Kościół św. Trójcy. Uroczystość odbędzie się w godzinach 11:00 – 13:00, a w samo południe podzielimy okolicznościowy tort – zaprasza Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Na torowisku na wprost wjazdu na teren kościoła pw. Świętej Trójcy ustawiony zostanie odświętnie przygotowany, obsługujący na co dzień linię nr 38, wagon typu N, a na chodniku przy kościelnym murze staną namioty, w których pojawią się urodzinowe atrakcje. – Linia nr 38 ma swoich stałych pasażerów i sympatyków, a także motorniczych wyjątkowo z nią związanych. Jeden z nich, dziś już emeryt, obiecał swój udział w urodzinach linii. Będzie więc okazja do spotkań po latach i powspominania wspólnych chwil w tramwaju linii 38 – mówi Zowada dodając, że o pozostałych atrakcjach, w tym muzycznych, przekonają się Ci, którzy 10 lutego postanowią być urodzinowymi gośćmi najkrótszej w Polsce linii tramwajowej.

Z okazji urodzin, 10 lutego wszyscy pasażerowie linii nr 38 będą mogli podróżować wzdłuż ulicy Piekarskiej w Bytomiu bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies