Powrót części tramwajów od poniedziałku

22.05.2020

Jak przekazał Zarząd Transportu Metropolitalnego, w najbliższych dniach następować będzie odmrażanie rozkładów jazdy wielu linii tramwajowych. Duża część kursów zostanie przywrócona. Tramwaje zawieszonych linii wrócą na tory. Wprowadzone będą modyfikacje, uwzględniające zmianę obostrzeń, wnioski pasażerów i obserwacje. ZTM zaleca pasażerom sprawdzanie rozkładów jazdy w internecie przed wyjściem z domu.

Pierwsze zmiany w komunikacji tramwajowej zostaną wprowadzone już od poniedziałku 25 maja. Zmiany te obejmą m.in. linię nr 20, która tymczasowo będzie kursować w relacji: Chorzów Batory zajezdnia – Katowice Szopienice pętla. Wprowadzenie nowego, stałego rozkładu jazdy nastąpi m.in. na liniach nr 6, 7 i 19. Ponadto zaplanowano wznowienie kursowania tramwajów na linii nr 11. To głównie dzięki tej zmianie na odcinku Katowice – Chorzów częstotliwość połączeń zostanie zwiększona dwukrotnie. Zmiany obejmują również przywrócenie na trasie Bytom Stroszek zajezdnia – Bytom pl. Sikorskiego kursowania linii nr 49.

Kolejne modyfikacje w komunikacji tramwajowej zostaną wprowadzone na przełomie maja i czerwca. Powoli odmrażane są kolejne obszary życia gospodarczego, zatem wciąż konieczne jest wprowadzanie zmian w rozkładach jazdy i to będzie się działo. Od połowy marca Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził już ok. 600 modyfikacji. Odmrożone rozkłady jazdy będą nieco inne niż te sprzed epidemii. Po pierwsze, w czasie epidemii rozpoczęto prace inwestycyjne, które muszą zostać uwzględnione w nowych rozkładach. Po drugie, przy okazji planowania tych zmian, wprowadzone zostaną pewne modyfikacje, które mają służyć optymalizacji połączeń. Przykładem może być linia tramwajowa nr 7. Od przyszłego tygodnia kursować na niej będą bardziej pojemne pojazdy.

Wielu z wprowadzanych w maju i czerwcu korekt w komunikacji tramwajowej nie można określić docelowymi. Po zakończeniu budowy katowickich centrów przesiadkowych wprowadzone zostaną zmiany tras i rozkładów jazdy linii tramwajowych kursujących przez Brynów i Zawodzie. Planowane jest m.in. przywrócenie kursowania linii nr 14 do pętli w Brynowie oraz linii nr 16 do Wełnowca. Zalecamy, aby rozkłady jazdy sprawdzać w Internecie, ponieważ są one zmieniane w sposób dynamiczny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie ZTM w zakładce Rozkłady i Komunikaty.

Źródło: ZTM

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies