Duże zmiany w organizacji ruchu tramwajów

3.08.2020

Dwa etapy tegorocznego wyścigu Tour de Polgne odbędą się w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Pierwszy z nich rozpocznie się w Chorzowie i zakończy rundami w Katowicach, a na trasie kolarzy znajdą się jeszcze m.in.: Piekary Śląskie, Dąbrowa Górnicza, Ogrodzieniec, Sosnowiec oraz Siemianowice Śląskie. Drugi etap obejmie trasę od Opola do Zabrza. Największe utrudnienia czekają na pasażerów w środę 5 sierpnia.

Niektóre połączenia będą zawieszane, w przypadku innych będą zmieniane albo skracane trasy. W Katowicach udogodnieniem będą dodatkowe połączenia tramwajowe pomiędzy przystankami Zawodzie Zajezdnia a Zawodzie Paderewskiego, Katowice Damrota a Katowice plac Wolności i Katowice Stadion AWF a Brynów Huberta. Będą to kolejno linie nr 41, 45 i 46, które na co dzień nie kursują. W Chorzowie z kolei pasażerowie będą musieli liczyć się z tym, że służby odpowiedzialne za kierowanie ruchem będą czasowo wstrzymywać przejazdy tramwajów.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładach jazdy oraz w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w czasie Tour de Pologne zamieszcza na swojej stronie internetowej Zarząd Transportu Metropolitalnego www.metropoliaztm.pl. Szczegółowe informacje można również pozyskać dzwoniąc na bezpłatną i czynną całą dobę infolinię: 800 16 30 30.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies