Dzień Otwarty Zajezdni w innej formie

15.09.2020

Każdego roku, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, spółka Tramwaje Śląskie S.A. organizuje Dzień Otwarty Zajezdni, otwierając dla zwiedzających jedną ze swoich zajezdni. W tym roku, ze względów epidemicznych, tradycyjny Dzień Otwarty Zajezdni nie odbędzie się, jednak Spółka przygotowuje się do przeprowadzenia wirtualnego Dnia Otwartego.

W tym roku Dzień Otwarty Zajezdni odbędzie się na terenie dawnej zajezdni w Chorzowie Batorym, gdzie mieści się dziś Zakład Usługowo Remontowy oraz centrala firmy. – Niestety nie możemy zaprosić Państwa do odwiedzenia nas na miejscu w Chorzowie. Wiemy jak wielu ludzi odwiedza nasze zajezdnie w trakcie Dni Otwartych i zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji organizacja tego typu wydarzenia jest niemożliwa. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprosić Państwa do zwiedzania Zakładu Usługowo Remontowego za pośrednictwem transmisji w serwisie YouTube – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Wirtualny Dzień Otwarty Zajezdni w Chorzowie odbędzie się w sobotę 19 września. Transmisja rozpocznie się o godzinie 11:00 w kanale spółki Tramwaje Śląskie S.A. w serwisie YouTube. Bezpośredni link do transmisji opublikowany zostanie na stronie internetowej Spółki popołudniu w piątek 18 września.

Wiemy, że to nie to samo, ale bardzo nie chcieliśmy zupełnie rezygnować z Dnia Otwartego i zależało nam, żeby w jakiś sposób spotkać się z Państwem. Zdecydowaliśmy się zatem na taką wirtualną wycieczkę, podczas której będziemy mogli pokazać Państwu Zakład Usługowo Remontowy w trakcie pracy. To da nam możliwość pokazania i opowiedzenia o procesach, których w trakcie tradycyjnego Dnia Otwartego Zajezdni nie pokazujemy. Tym razem będziemy zwiedzać „pracujący organizm”. Myślę, że będzie to nie mniej interesujące przeżycie – podkreśla Andrzej Zowada. Co ważne, materiał będzie zarejestrowany i po transmisji zostanie umieszczony w serwisie YouTube, dzięki czemu będzie można zwiedzić Zakład Usługowo Remontowy w Chorzowie nie tylko w sobotę o 11:00, lecz również w dowolnym momencie po tym terminie.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies