Budowa linii tramwajowej w Zagórzu – organiczenia w ruchu kołowym

6.10.2020

We wtorek, 6 października, zmieniła się organizacja ruchu na ulicy Braci Mieroszewskich w Sosnowcu, na wysokości pętli tramwajowej. To znak, że rozpoczyna się budowa nowej linii tramwajowej prowadzącej wgłąb Zagórza. W związku z tym na 300-metrowym odcinku kierowcy mogą korzystać z jednego pasa ruchu w każdym z kierunków.

Zwężenie drogi związane jest z budową przejazdu pomiędzy jezdniami i będzie obowiązywało przez dwa tygodnie. Ruch kołowy po jednym pasie obowiązuje na odcinku ul. Braci Mieroszewskich między stacją benzynową BP (jadąc od strony Niwki) a przychodnią Sante.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, prace budowlane nowej linii tramwajowej w pierwszym etapie prowadzone będą właśnie w rejonie ul. Braci Mieroszewskich w sąsiedztwie parkingu znajdującego się tam supermarketu. W ramach budowy wiaduktu nad torami tramwajowymi na ul. Braci Mieroszewskich powstanie centrum przesiadkowe z przystankami tramwajowymi zlokalizowanymi pod wiaduktem i autobusowymi na wiadukcie. Połączy je klatka schodowa oraz windy.

Na drugim końcu nowego odcinka przebudowane zostanie rondo, mieszcząc w środku pętlę tramwajową, a przystanki – końcowy i dwa początkowe – z torem odstawczym i punktem dyspozytorskim usytuowane zostaną w pasie dzielącym jezdnie ul. Marszałka Rydza Śmigłego.

Inwestycja pn. „Budowa linii tramwajowej w dzielnicy Zagórze od pętli tramwajowej do ronda Jana Pawła II w Sosnowcu” jest jednym z zadań „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego – etap I” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies