AKTUALIZACJA: ODWOŁANE LINIE CMENTARNE Bezpłatna komunikacja na Wszystkich Świętych

30.10.2020

Zarząd Transportu Metropolitalnego, w związku z ogłoszoną w piątek 30 października decyzją rządu o zamknięciu cmentarzy, odwołał specjalne linie cmentarne, które miały kursować z okazji dnia Wszystkich Świętych. Pozostałe, wcześniej zapowiedziane zmiany, zostają podtrzymane.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, od 27 października do 2 listopada Zarząd Transportu Metropolitalnego zaplanował wprowadzenie wielu zmian w komunikacji miejskiej. Do najważniejszych należą: zwiększenie pojemności taboru oraz bezpłatne przejazdy 1 listopada.

W sobotę 31 października i w niedzielę 1listopada linie tramwajowe kursować będą wg rozkładu jazdy ważnego w soboty z następującymi zmianami:

  • tramwaje linii nr 21, 26 i 27 będą kursować wg specjalnych rozkładów jazdy na dzień Wszystkich Świętych; do obsługi skierowane zostaną wagony o większej pojemności;
  • linia nr 38 będzie kursować wg rozkładu jazdy jak w dni robocze oraz będzie obsługiwana wagonem o większej pojemności.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać 1 listopada na wszystkich kursach tramwajowych, autobusowych i trolejbusowych. Ponadto 31 października i 1 listopada uruchomionych zostanie 15 specjalnych, dodatkowych linii autobusowych oznaczonych literą „C”, które będą kursować w pobliżu cmentarzy na terenie miast Metropolii.

Szczegółowe informacje dostępne są w komunikacie na stronie ZTM.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies