Zmiany w ruchu tramwajowym od 12 listopada

10.11.2020

Od poniedziałku Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza szereg zmian w komunikacji miejskiej. Zakładają one zawieszenie połączeń szkolnych oraz obowiązywanie na wielu liniach rozkładów jazdy roboczych nieszkolnych. Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych wejdą w życie od czwartku 12 listopada.

Modyfikacje rozkładów jazdy to efekt wprowadzonych przez rząd nowych obostrzeń, które znacząco wpłynęły na mobilność mieszkańców Metropolii, negatywnie odbijając się na frekwencji pasażerów na poszczególnych trasach. Tym samym, systematycznie, już od 9 listopada, Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza na poszczególnych liniach autobusowych rozkłady jazdy robocze nieszkolne. Zmiana ta docelowo obejmie prawie 100 linii.

Poza zmianami dotyczącymi kursowania autobusów, zaplanowano także inną organizację ruchu tramwajów. Od czwartku 12.11.2020 r.  na liniach nr 4, 24, 26 i 49 wprowadzone zostaną rozkłady jazdy obowiązujące w dni robocze nieszkolne. Zmianie ulegnie również rozkład jazdy linii nr 24 na soboty, niedziele i święta.

Szczegółowe informacje dotyczące wprowadzanych zmian są publikowane w specjalnym komunikacie na stronie internetowej www.metropoliaztm.pl.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies