Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny

17.05.2021

Pandemia koronawirusa na zmianę słabnie i przybiera na sile. Zmieniają się rządowe wytyczne dotyczące wielu sfer życia w tym komunikacji publicznej. Niezmiennym pozostaje jednak fakt, iż to od zachowania każdego z nas zależy bardzo wiele. Dlatego od sierpnia 2020 roku, nieprzerwanie trwa akcja Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach pt. “Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny”.

Od 15.05.2021 r. rząd wprowadził kolejne złagodzenie obostrzeń wdrożonych ze względu na pandemię koronawirusa. Choć stopniowo różne dziedziny gospodarki i życia społecznego są odmrażane, to wciąż od zachowania obywateli w dużym stopniu zależy dalszy rozwój wydarzeń. Celem prowadzonej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach akcji jest przypominanie społeczeństwu o podstawowych zasadach profilaktyki zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Na potrzeby akcji została wydana ulotka „Mandat zaufania. Na ile wyceniasz zdrowie swoje i innych”, z którą powinien się zapoznać każdy z nas. W przystępny sposób przypomina ona o podstawowych zachowaniach, które pomagają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz zwiększają szansę na zachowanie zdrowia własnego i naszych bliskich czy współpracowników.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies