Filmowy Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Będzinie już w poniedziałek

17.09.2021

Jak wygląda dzień pracy zajezdni tramwajowej? Co robi motorniczy, zanim wyruszy w drogę? Czym zajmuje się dyspozytor ruchu? Jakie zadania realizują pracownicy Zakładu Torów i Sieci? Jak produkuje się elementy torowe? Jak wygląda przegląd techniczny tramwaju? Na te i wiele innych pytań odpowiada film, na który zapraszamy do serwisu YouTube już w najbliższy poniedziałek 20 września punktualnie o 10:00.

Niestety trwająca pandemia COVID-19 drugi rok z rzędu uniemożliwiła organizację tradycyjnego Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej w jego zwyczajowej formie. Dlatego, podobnie jak przed rokiem, spółka Tramwaje Śląskie S.A. przygotowała w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu film. Co ciekawe pokazuje on jednak takie kulisy pracy zajezdni Rejonu nr 1 w Będzinie, których w trakcie Dnia Otwartego pokazać by się nie udało. – Chcieliśmy się z Państwem spotkać, rozważaliśmy różne scenariusze, jednak decyzję o organizacji Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej podejmuje się na początku roku, by przez kilka miesięcy pracy przygotować dla Państwa wiele atrakcji, z których nasze wydarzenia są znane. Choć latem, gdy liczba zachorowań była symboliczna wydawało się, że podjęliśmy złą decyzję, to w obliczu obserwowanej dziś czwartej fali zachorowań wiemy, że mieliśmy słuszność decydując się na formę wirtualną Dnia Otwartego. Najważniejsze jest bowiem zdrowie tak Państwa, jak i naszych pracowników, zapewniających naszym Pasażerom codzienny, niezawodny transport – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Zrealizowany film zabierze widzów do Rejonu nr 1 w Będzinie – odpowie na wiele pytań i pokaże to, co zwykle niewidoczne. Serdecznie zapraszamy na premierę filmu w serwisie YouTube już w najbliższy poniedziałek 20 września o 10:00. Odliczanie do premiery trwa…

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies