Mikołajowy tramwaj przejedzie przez Metropolię

3.12.2021

Mówią, że Mikołaj korzysta z sań zaprzężonych w renifery, ale do przejazdu przez miasta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii od lat zdecydowanie wybiera tramwaj. W poniedziałek 6 grudnia specjalny tramwaj typu N przejedzie przez 9 miast, a Mikołaj na przystankach będzie rozdawał prezenty.

Na ten dzień zwłaszcza dzieci czekają cały rok. 6 grudnia to dzień wyjątkowy, w który każdy może liczyć na upominek od Mikołaja i to nawet w tak nieoczywistym miejscu, jak przystanek tramwajowy. – Z pewnych źródeł wiemy, że w tym roku, po rocznej przerwie, Mikołaj znów na Śląsk i do Zagłębia przyjedzie tramwajem. Tym razem jednak mikołajowy tramwaj nie będzie zabierał pasażerów, lecz Mikołaj spotka się z mieszkańcami na tramwajowych przystankach – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Tramwaj z Mikołajem i Śnieżynką odwiedzi 9 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii: Bytom, Świętochłowice, Chorzów, Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowę Górniczą, a także Rudę Śląską i Zabrze, a kursować będzie od południa do wieczora. – Mikołaj nie zdradził dokładnego rozkładu jazdy, ale udało nam się poznać orientacyjne godziny odwiedzin na niektórych przystankach. Zapraszamy więc do sprawdzenia na naszej stronie internetowej, gdzie można będzie spotkać ten wyjątkowy tramwaj i wypatrywania na przystankach historycznego wagonu typu N, wiozącego Mikołaja i Śnieżynkę – dodaje Andrzej Zowada.

ORIENTACYJNY ROZKŁAD JAZDY MIKOŁAJOWEGO TRAMWAJU


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies