Bezpłatna komunikacja dla kibiców na mecz barażowy do MŚ Polska – Szwecja

25.03.2022

Już we wtorek 29.03.2022 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie piłkarska reprezentacja Polski zagra ze Szwecją w meczu barażowym, decydującym o awansie do tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze. Na mecz najlepiej dojechać tramwajem! Wszyscy, którzy mają na to spotkanie bilety oraz posiadacze akredytacji mogą bezpłatnie jeździć komunikacją miejską ZTM od 13:00 do 1:00 w nocy.


Linie tramwajowe:
linia nr 0: uruchomienie dodatkowych kursów taborem o zwiększonej pojemności na trasie Katowice pl. Wolności – Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia; przed meczem linia będzie kursowała z częstotliwością co 5 minut, zaś po jego zakończeniu co 4-5 min;
linie nr 6, 9, 19: uruchomienie dodatkowych kursów taborem o zwiększonej pojemności;
linie nr 11, 49: korekta rozkładu jazdy.
Po zakończonym meczu tramwaje z rejonu Stadionu Śląskiego będą odjeżdżały co ok. 2 minuty, a do obsługi wszystkich kursów skierowane zostaną najpojemniejsze składy.

Linie autobusowe:
dla linii nr M3, 830, 840, 840N wprowadzone zostaną specjalne rozkłady jazdy zakładające: uruchomienie dodatkowych kursów w godzinach wieczorno-nocnych, włączenie do obsługi przystanku Chorzów AKS od godz. 17:00 i obsługę wybranych kursów pojazdami o większej pojemności;
dla linii nr 7, 23, 109, 673, 674, M24 w kierunku Osiedla Tysiąclecia wprowadzona zostanie trasa objazdowa. Z obsługi nie zostanie wyłączony żaden przystanek, jednak możliwe są opóźnienia w kursowaniu ww. linii.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies