Zmiany rozkładów jazdy od 25.04.2022 r. dot. linii nr 1, 2, 4, 5, 9, 43 i 45

Podaje się do wiadomości, że od dnia 25.04.2022 r. w związku z rozpoczęciem prac w ramach zadania inwestycyjnego nr 8.3 pn „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Wolności w Zabrzu od skrzyżowania ul. Wolności z ul. Floriana (Browaru) do granicy z Rudą Śląską” zmienia się rozkłady jazdy linii tramwajowych nr 1, 2, 4, 5, 9, 43 i 45 zgodnie z poniższym:

Linia nr 1: wprowadzenie nowego rozkładu jazdy na dotychczasowej trasie wraz ze zmiana obsady taborowej ,

Linia nr 2: wprowadzenie nowego rozkładu jazdy na dotychczasowej trasie zakładającego zwiększenie częstotliwości kursowania (obsługa przez zajezdnie R-4 Gliwice),

Linia nr 4: wprowadzenie nowego rozkładu jazdy na dotychczasowej trasie wraz ze zmianą obsady taborowej,

Linia nr 5: zawieszenie kursowania linii,

Linia nr 9: korekta godzin kursów wyjazdowych/zjazdowych obsługiwanych przez zajezdnie R-4 Gliwice,

Linia nr 43: wprowadzenie nowego rozkładu jazdy wraz z przeniesieniem obsługi części kursów do zajezdni R-3 Bytom wraz ze zmianą obsługi taborowej,

Linia nr 45: wprowadzenie nowego rozkładu jazdy zakładającego kursowanie (tylko w soboty) na wydłużonej trasie: Zawodzie Zajezdnia – Chorzów Batory Zajezdnia.

Ponadto po wznowieniu ruchu na odcinku jednotorowym w Zabrzu (dot. linii 1, 4 i 9) zostaną uruchomione perony tymczasowe przystanków Zabrze Skansen Luiza oraz Zabrze Sienkiewicza obsługiwane na stanowiskach tymczasowych zlokalizowanych na nieczynnym torowisku na wysokości istniejących przystanków tramwajowych (w kierunku Zaborza).

Szczegóły na stronie internetowej ZTM

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies