XXXI finał WOŚP – “Orkiestrowe tramwaje” w Bytomiu i Katowicach

27.01.2023

W niedzielę 29 stycznia Orkiestra zagra już po raz trzydziesty pierwszy, a wraz z nią Tramwaje Śląskie! Hasło tegorocznego Finału brzmi „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”. Celem jest wyposażenie laboratoriów w urządzenia, które pozwolą na przyspieszenie diagnostyki zakażeń mogących doprowadzić do sepsy, a co za tym idzie do sprawnego wdrożenia celowego i skutecznego leczenia antybiotykami. Sprzęt kupiony przez WOŚP będzie służył pacjentom z różnych grup wiekowych.

Tak jak w ubiegłych latach, z Orkiestrą zagrają także tramwaje.

W Katowicach…

WOŚPoBana obsługiwana taborem typu Ptm kursować będzie od godz. 12:00 do godz. 17:00 miedzy Centrum Przesiadkowym „Zawodzie” a placem Wolności. Za wrzutkę do puszki pasażerowie będą mogli w niej posłuchać muzyki na żywo. Zagrają: Kapela Fedaków i Kapela Dejcie Pozór. Orkiestrowy Tramwaj współorganizowany jest ze Sztabem #5934 MDK Bogucice-Zawodzie.
Program katowickiego Finału WOŚP

W Bytomiu…

z zajezdni w Stroszku po godz. 12:00 w drogę wyruszy wraz z wolontariuszami WOŚP zabytkowa eNka, która w roli Orkiestrowego Tramwaju S31 odwiedzi: Bytom, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską i Zabrze, zjeżdżając do bytomskiej zajezdni po godz. 20:00. zgodnie z rozkładem jazdy (w poniższej grafice znajduje się kod QR z dostępem do rozkładu jazdy).

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies