Awaria systemu ŚKUP

9.02.2023

W środę 8 lutego doszło do rozległej awarii systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych (ŚKUP). Jak poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego przywrócenie działania systemu może zająć nawet kilka dni. ZTM przedstawił informacje dotyczące obowiązku kasowania i możliwości zakupu biletów oraz dostępnych kanałów sprzedaży i obowiązujących zasadach zapłaty za przejazd w pojazdach.

Do czasu usunięcia skutków awarii nie działają czytniki kart ŚKUP w pojazdach a pasażerowie nie mają dostępu do portalu pasażera oraz nie mogą używać aplikacji Mobilny ŚKUP. Na przystankach nie działają również tablice SDIP.

W większości tramwajów, w trybie awaryjnym zamontowane zostały (po jednym na wagon) kasowniki elektroniczne starszego typu, działające niezależnie od systemu ŚKUP, bądź kasowniki analogowe (dziurkujące), co pozwala na skasowanie biletów jednorazowych.

Szczegółowe informacje o zasadach zapłaty za przejazd w pojazdach komunikacji miejskiej (w tym w tramwajach) opublikowana została w komunikacie na stronie ZTM oraz na facebookowym profilu ZTM Info.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies