Nowa oferta Tramwajów Śląskich S.A.

23.09.2011

Wagony typu 105 N wożą pasażerów na Śląsku i w Zagłębiu od lat, są też Citadisy (wagony 116 Nd zwane popularnie „Karlikami”), od jakiegoś czasu Pt 8 nazywane „Helmutami”, a na szczególne okazje wyjeżdża wagon zabytkowy typu N.  Ostatni rodzaj wagonu, który pojawił się w zasobach Tramwajów Śląskich S.A. to zakupiony w Wiedniu E-1 nazwany przez tramwajarzy „Francikiem”.

Wagon ten będąc jednobryłowym i dwuczłonowym pojazdem, o długości prawie 20 m, może zabrać jednorazowo ponad 150 osób, zapewniając jazdę w komfortowych warunkach. Wagon po modernizacji w warsztatach Spółki atrakcyjnie prezentuje się na torach, charakteryzując się niską emisją hałasu i drgań w czasie przejazdu. Kolorystyka „Francika” jest utrzymana w konwencji przyjętej dla floty tramwajów w Spółce, tzn. z dominującym kolorem czerwonym, co eksponuje wagon spośród innych uczestników ruchu i zapewnia jego dobrą widoczność. Zgodnie z zapowiedziami najnowszy zmodernizowany nabytek Spółki zostanie skierowany na tory tramwajowe i wypełni ofertę przewozową. Wagony typu E-1, po przeprowadzeniu prac adaptacyjnych będą kierowane na linie, gdzie tradycyjne 105-tki są zbyt mało pojemne, zaś skład wagonów za duży. 
W połowie października wagony zadebiutują na linii 26 tj. będą przewozić pasażerów na odcinku pomiędzy rzystankami Sosnowiec Milowice Pętla i Mysłowice Dworzec PKP.

Jak wyglądał tramwaj przed modernizacją w trakcie i po jej przeprowadzeniu można przekonać się przeglądając zdjęcia. 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies