Będzin – prace w ciagu al. Kołłątaja

Podaje się do wiadomości, że w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu al. Kołłątaja w Będzinie występować będą utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Od wyjazdów 9 września do zjazdów 10 września 2023 r. obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • linia tramwajowa 21 kursować będzie na trasie Milowice Pętla – Osiedle Zamkowe Pętla,
  • linia tramwajowa 22 kursować będzie na trasie Osiedle Zamkowe Pętla – Będzin Cmentarz Komunalny.

Na trasie wyłączonej z ruchu tramwajowego zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T-51, kursująca w koordynacji z tramwajowymi rozkładami jazdy

  • kierunek Będzin Stadion:

Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy (autobusowy) – Koszelew (autobusowy) – Będzin Paryska (tymczasowy przed przystankiem tramwajowym) – Będzin l.. Kołłątaja (autobusowy) – Będzin Zamek (tymczasowy przed ul. Podzamcze) – Będzin Rondo (autobusowy) – Będzin Stadion (autobusowy na ul. Małobądzkiej) / Będzin Stadion (autobusowy na ul. J. Piłsudskiego).

  • kierunek Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy:

Będzin Stadion (autobusowy na ul. J. Piłsudskiego) – Będzin Urząd Miasta (autobusowy) – Będzin Zamek (autobusowy na ul. 11 Listopada) – Będzin Al. Kołłątaja (autobusowy) – Będzin Paryska (tymczasowy za przystankiem tramwajowym) – Koszelew (autobusowy) – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy (autobusowy).

UWAGA:
Rekomendowanym przystankiem przesiadkowym dla Pasażerów przesiadających się z tramwajów na autobus jest Będzin Stadion, a dla przesiadających się z autobusu na tramwaj jest Będzin Rondo.
Nie będą obsługiwane przystanki tramwajowe Będzin Małachowskiego w obu kierunkach jazdy.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies