Prace w Chorzowie i Katowicach w nocy z dnia 22/23.04.2024 r.

Podaje się do wiadomości, że w nocy z dnia 22/23.04.2024 będą prowadzone prace wzdłuż ul. Gliwickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Wiśniową, rejonie Dworca PKP w Chorzowie Batorym oraz wzdłuż ul. Hajduckiej w rejonie ogródków działkowych.

Prace rozpoczną się:

 • W rejonie Dworca PKP w Chorzowie Batorym o godz. 23:20 po przejeździe poc. 7 w kierunku Zawodzia Centrum Przesiadkowego i poc. 6 w kierunku Chorzowa Rynku,
 • Wzdłuż ul. Gliwickiej o godz. 23:24 po przejeździe poc. 7 w kierunku Zawodzia Centrum Przesiadkowego,
 • W rejonie ogródków działkowych wzdłuż ul. Hajduckiej o godz. 23:24 po przejeździe poc.
  w kierunku Chorzowa Rynku.

W trakcie prowadzonych prac:

 • Pociągi linii nr 6:
  – począwszy od poc. 6 w kursie o godz. 22:40 z Brynowa Centrum Przesiadkowego będą kursować do Stadionu Śląskiego Pętli Zachodniej, gdzie odczekają i przez ul. Grundmanna włączą się
  w planowe kursy od przystanku Katowice Sobieskiego w kierunku Zawodzia Zajezdni,
  – począwszy od poc. 6 w kursie o godz. 23:24 z Zawodzia Zajezdni po obsłużeniu  przystanku Katowice Dąbrówki skierują się przez ul. Grundmanna do Chorzowa Stadionu Śląskiego Pętli Zachodniej, gdzie odczekają i włączą się w planowe kursy od przystanku Chorzów Stadion Śląski (Pętla Zachodnia) w kierunku Katowic.
 • Pociągi linii nr 7:
  – poc. 7 w kursie o godz. 23:19 z Bytomia Placu Sikorskiego po obsłużeniu  przystanku Świętochłowice Gazownia, skieruje się linią 17 do Chorzowa Rynku i trasą linii 25 przez ul. Grundmanna zjedzie do Zajezdni Zawodzie.
  – poc. 7/11 w kursie o godz. 23:06 z Zawodzia Centrum Przesiadkowego skieruje się trasą linii 25 i 17 przez ul. Grundmanna i Chorzów Rynek do Świętochłowic Gazowni, skąd wykona kurs do Bytomia Placu Sikorskiego, a następnie zjedzie do Zajezdni Stroszek.

Na trasie Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Rynek – Katowice Plac Wolności zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T-6 kursująca zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy wg poniższego:

T-6 kierunek Chorzów Stadion Śląski:
Katowice Plac Wolności (autobusowy- stanowisko nr 3) – Katowice Sobieskiego (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Katowice Dąbrówki (tramwajowy) – Załęże Pośpiecha (autobusowy) – Załęże Kościół (autobusowy) – Załęże Janasa (autobusowy) – Załęże Dwór (autobusowy) – Załęże Wiśniowa (tymczasowy, zlokalizowany na ul. Gliwickiej przed skrzyżowaniem z ul. Wiśniową) – Załęże Dom Kultury (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Załęże Szkoła (tymczasowy na wysokości przystanku tramwajowego) – Chorzów Batory Zajezdnia (autobusowo-tramwajowy) – Chorzów Batory Piekarska (tramwajowy) – Chorzów Batory Dworzec PKP (tramwajowy) – Chorzów Racławicka (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Chorzów Dom Działkowca (tymczasowy na wysokości posesji przy ul. Hajduckiej 63) – Chorzów Szkoła Niewidomych (autobusowo-tramwajowy) – Chorzów Kościół Św. Jadwigi (autobusowo-tramwajowy) – Chorzów Sobieskiego (tramwajowy) – Chorzów Rynek (autobusowy – stanowisko nr 1) – Chorzów Teatr Rozrywki (autobusowy) – Chorzów AKS (autobusowy) – Chorzów Stadion Śląski (tymczasowy na ul. Parkowej).

T-6 kierunek Katowice Plac Wolności:
Chorzów Stadion Śląski (tymczasowy na ul. Parkowej) – Chorzów AKS (autobusowy) – Chorzów Teatr Rozrywki (tymczasowy przed barierkami przystanku tramwajowego) – Chorzów Rynek (autobusowy – stanowisko nr 1) – Chorzów Dworcowa (tramwajowy) – Chorzów Żeromskiego (tramwajowy) –  Chorzów Kościół Św. Jadwigi (tramwajowy) – Chorzów Szkoła Niewidomych (autobusowo-tramwajowy) – Chorzów Dom Działkowca (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Chorzów Racławicka (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Chorzów Batory Dworzec PKP (tramwajowy – wjazd na torowisko) –Chorzów Batory Piekarska (tramwajowy) – Chorzów Batory Zajezdnia (autobusowy) – Załęże Szkoła (tymczasowy na wysokości przystanku tramwajowego przy posesji 274) – Załęże Dom Kultury (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Załęże Wiśniowa (tymczasowy zlokalizowany na ul. Gliwickiej za skrzyżowaniem z ul. Wiśniową) – Załęże Dwór (autobusowy) – Załęże Janasa (autobusowy) – Załęże Kościół (autobusowy) – Załęże Pośpiecha (autobusowy) – Katowice Sobieskiego (autobusowy) – Katowice Plac Wolności (autobusowy – stanowisko nr 3).

Uwaga:
Komunikacja zastępcza T-6 wykona również kursy nocne za linię tramwajową nr 7 na trasie Katowice Pl. Wolności – Świętochłowice Mijanka.

Zakończenie prac nastąpi:

 • W rejonie dworca w Chorzowie Batorym godz. 03:53 na przejazd poc. 7 w kierunku Zawodzia Centrum Przesiadkowego,
 • Wzdłuż ul. Gliwickiej o godz. 03:53 na przejazd poc. 6 w kierunku Chorzowa Rynku,
 • W rejonie ogródków działkowych wzdłuż ul. Hajduckiej o godz. 04:00 na przejazd poc. 6 w kierunku Zawodzia Zajezdni.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies