od 3 III: Katowice – przebudowa Rynku

Z dniem 3 marca 2012 r. w związku z rozpoczęciem prac przy przebudowie Rynku w Katowicach wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej.

W czasie pierwszego etapu, związanego z przebudową torowiska na ul. św. Jana obowiązywać będą następujące zmiany:

  • linia 6 kursować będzie na trasie Bytom Politechnika Śląska – Katowice Rynek – Zawodzie Pętla,
  • linia 19 kursować będzie na trasie Stroszek Zajezdnia – Katowice Rynek – Katowice Plac Wolności,
  • linia 23 zostaje zawieszona,
  • uruchomiona zostaje linia 33 na trasie Chorzów Stadion Śląski – Koszutka Słoneczna Pętla,
  • przystanek Katowice Rynek zlokalizowany dotychczas na wysokości DH Zenit przeniesiony zostaje w rejon Muzeum Śląskiego i będzie obsługiwany również przez linie 11, 13 i 14.

W dniach 3-6 marca 2012 r. w związku z zabudową rozjazdów i przygotowaniami do przebudowy linia 16 kursować będzie na trasie Koszutka Słoneczna Pętla – Katowice Rynek – Zawodzie Zajezdnia.

Na trasie Katowice Rynek – Brynów Pętla KZK GOP uruchamia autobusową komunikację zastępczą oznaczoną jako T-16. Autobusy kursować będą następującą trasą: Katowice Rynek – 3 Maja – pl. Wolności – Sądowa – Mikołowska – Andrzeja – Skłodowskiej-Curie – Kopernika – Kościuszki – Brynów Pętla – Kościuszki – pl. Miarki – Kochanowskiego – św. Jana – Katowice Rynek, zatrzymując się po drodze na wszystkich istniejących przystankach (lub na wysokości przystanków tramwajowych).

W nocy z 2/3 marca 2012 r. od godz. 0:00 linie 6, 16 i 19 kursować będą już wg rozkładów jazdy ważnych od 3 marca 2012 r. Ponadto w nocy w okresie od 2/3 do 6/7 marca 2012 r. linia 6 w kursie nocnym (odjazd z Katowic o godz. 2:19) kursować będzie do pl. Wolności zamiast do pl. Miarki.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies