Szkolenia dla motorniczych

2.08.2012

Tramwaje Śląskie S.A., przy wsparciu finansowym PZU S.A., po raz drugi zorganizowały szkolenie „Inteligencja emocjonalna czyli bezpieczeństwo kontrolowane”. Warsztaty zostały przeprowadzone we wszystkich czterech zajezdniach w dniach 20-23.02 br. i 23-26.07 br.

Spotkania poprowadził psycholog organizacyjny specjalizujący się w psychologii w środowisku pracy oraz kulturze organizacyjnej.

Szkolenie miało na celu zrozumienie mechanizmu powstawania negatywnych emocji, umiejętności ich rozpoznawania i kontrolowania, a w konsekwencji redukcję niepożądanych zachowań. Prowadzący tramwaje w swojej pracy nie raz spotykają się z sytuacjami wywołującymi stres i negatywne emocje, które mają bezpośredni wpływ na jakość wykonywanej pracy. W trakcie całodniowych warsztatów omówione zostały różne zdarzenia wpływające na zachowanie pracownika. Motorniczowie nauczyli się jak wytłumiać własne emocje i je kontrolować a także jak przeciwdziałać sytuacjom konfliktowym, a w przypadku ich wystąpienia skutecznie je rozwiązywać.

Warsztaty przeprowadzono w niewielkich grupach liczących ok. 10 osób, aby prowadzący mógł nawiązać osobisty kontakt z każdym z uczestników. Szkolenie obejmowało również pokaz slajdów oraz kilku filmów przedstawiających konsekwencje nieostrożnej jazdy, co według prowadzącego warsztaty w głównej mierze spowodowane jest emocjonalnymi reakcjami, a nie sytuacją zewnętrzną.

Do tej pory w trakcie dwóch serii zorganizowanych spotkań przeszkolonych zostało 100 motorniczych, co stanowi ok. 15 % wszystkich pracowników prowadzących tramwaje.

Przewiduje się, że szkoleniom poddane będą kolejne grupy motorniczych.


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies