Tramwaj WOŚP w tym roku w Bytomiu

10.01.2019

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 27! W najbliższą niedzielę 13.01.2019 r. 120 tysięcy wolontariuszy w całym kraju będzie prowadzić zbiórkę pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jak co roku spółka Tramwaje Śląskie S.A., we współpracy z Klubem Miłośników Transportu Miejskiego, uruchomi tramwaj specjalny WOŚP, który kursować będzie tym razem głównie w Bytomiu.

Każdego roku z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na torach tramwajowych w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii pojawia się tramwaj specjalny, w którym prowadzona jest kwesta na rzecz WOŚP. W tym roku finał WOŚP odbędzie się już po raz 27., więc tramwaj specjalny będzie oznaczony numerem S-27, a kursować będzie głównie w Bytomiu, jako wydarzenie towarzyszące bytomskiego finału WOŚP. – Scena finału WOŚP w Bytomiu usytuowana będzie w Parku Miejskim im. Kachla, który z trzech stron otoczony jest naszymi torowiskami. Aż się prosi, żeby właśnie tam kursował specjalny tramwaj i tak też się stanie – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada. Poniżej szczegółowy rozkład jazdy wagonu specjalnego.

W tramwaju S-27 zbiórka na rzecz WOŚP prowadzona będzie przez wolontariuszy z bytomskiego hufca ZHP. Niewykluczone, że pojawią się w nim również muzycy, którzy wystąpią na scenie bytomskiego finału. Ponadto, na scenie finałowej przeprowadzona zostanie licytacja unikalnego kalendarza wydanego przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. Kalendarz wydany w serii limitowanej, nie przeznaczonej do sprzedaży, składa się z 13 kart z grafikami pana Grzegorza Chudego z cyklu “Luftbany”.

Celem 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies